Redukce - Nutriční poradna Ostrava

Redukce

Dnešní doba sebou nese mnoho civilizačních onemocnění a jednou z nich je:

OBEZITA

Obezita je definovaná jako zvýšené až nadměrné hromadění tuku v těle. Nastává převážně v důsledku špatné životosprávy.


Veřejnou populací je obezita chápána jako problém estetický, než zdravotní, ale je důležité si uvědomit, že souvisí s mnoha komplikacemi v závislosti na stupni obezity, které ohrožují zdraví. Nejčastější komplikace jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, zažívací obtíže, ortopedické, kožní, dýchací problémy, neplodnost.


Narůstá dnes již i obezita dětí. Dětská obezita je horší v tom, že dítě je ve vývoji a pro svůj vývoj potřebuje spoustu důležitých živin, které díky příjmu vysokoenergetické stravy tělu nedodává. Komplikace spojené s obezitou se projeví již v dospělosti, ne-li dříve.

Nutriční poradna nabízí možnost řešit tohle onemocnění, prostřednictvím redukčního režimu pod dohledem nutričního terapeuta.


Průběh

Vstupní konzultace trvá 55min. Před konzultací je zasílán na mail „Záznamový jídelní formulář“ pro vyplnění.


Během konzultace se zjišťuje:


Následuje vysvětlení výsledků měření, edukace o dietě, zásadách, rozbor stravovacích zvyklostí a návrh změn.Klient si odnáší materiály ohledně redukce, stravy, šablonu vzorového jídelního lístku. Dle klientova přání možnost sestavení jídelního lístku na míru.

Léky na obezitu neexistují, proto jsou důležitá režimová opatření v podobě správné stravy.Rady ohledně hubnutí jsou založeny na pestré, zdravé stravě bez doplňků, za které si musíte platit.

Copyright © Nutriční poradna Ostrava. 2022 Všechna práva vyhrazena. Design by Marek Kukuča.