Poradna - Nutriční poradna Ostrava

Nutriční poradna

Máte zdravotní potíže jako:

jícnový reflux, žaludeční vřed, zánět žaludku, hiátová hernie, helicobacter, malabsorbční syndrom, celiakie, Crohnova nemoc, ulcerózní kolitida, divertikulitida, polypy, zácpa, průjmy, hemoroidy, zánět slinivky, zánět žlučníku, jaterní cirhóza, diabetes mellitus, obezita, potravinové alergie, intolerance, dna, snížení hmotnosti, onkologické onemocnění a mnoho dalších.


POTŘEBUJETE PORADIT SE ZMĚNOU STRAVY, JAK SE SPRÁVNĚ STRAVOVAT PŘI TĚCHTO ONEMOCNĚNÍ A JEJICH KOMPLIKACÍCH ?


Nutriční poradna zajišťuje odborné poradeství v oblasti léčebné výživy a zhodnocuje stravovací zvyklosti pacientů s různými onemocněními, kteří potřebují upravit stravovací návyky a přizpůsobit jídelníček danému onemocnění. Další činností poradny je pomoc s efektivní redukcí hmotnosti či navýšení hmotnosti. Byla zřízená z důvodu narůstajících onemocnění převážně trávicího traktu, potravinových alergií, obezity u dospělých, ale také obezity dětské.


Lidé mnohdy nevědí, jak se při různých nemocech stravovat či jak jim preventivně předcházet, proto v poradně působí Nutriční terapeut odborník se zdravotnickým vzděláním, který poskytuje svým klientům informace ohledně stravy.


Nutriční terapeut je zodpovědný za poskytnutí nutričně vhodné, kvalitní stravy, jak pro zdravé, tak nemocné jednotlivce. Radí v případě zdravotních problémů, analyzuje stravovací návyky, zajišťuje úpravu stravy, probírá s klientem možné dietní postupy, plánuje a zpracovává jídelní lístky, dle klientova zdravotního stavu.


Nutriční poradna poskytuje svým klientům individuální, profesionální a hlavně lidský přístup.

Cílem poradny je zlepšit, udržet nebo podporovat nutriční zdraví klienta a minimalizovat rizika onemocnění související s výživou.

Ve spolupráci s MUDr. Koškovou specializovanou na gastroenterologii tvoříme funkční tým na profesionální úrovni.„Zdraví je to nejcennější v našem životě, proto je potřeba si jej chránit a udržovat, abychom mohli být šťastní a spokojení.“

Copyright © Nutriční poradna Ostrava. 2022 Všechna práva vyhrazena. Design by Marek Kukuča.